?>

3 dni, 1 karavan, 6 miest.

7. júna 2021

Ahojte!
Minulý rok som na svojom blogu uverejnila článok s tipmi, kam na Slovensku, prezradila som mojich 7 obľúbených miest a malo to veľký ohlas. Po roku Vám chcem predstaviť ďalšie čarovné miesta, ktoré som s Jožkom objavila.

Celý trip sme prešli na “úplne nenápadnom” krikľavo-žltom karavane, no samozrejme je tento výlet vhodný aj na klasiku – a teda autom a prespávačky na ubytku. Dosť bolo teplých slov, tu je naša prvá zastávka:

Čičmany

Rozprávkové miesto plné drevených pokreslených domčekov. Čičmany sú obec v okrese Žilina, ktorá leží v kotline Strážovských vrchov. Obec je známa starobylou a unikátnou architektúrou, a zrubovými drevenicami pokreslenými bielymi ornamentami. My sme sa prešli pomedzi uličky a kúpili ručne vyrobené suveníry s typickým vzorom. Dali sme si kávičku a obedík nás tiež ultra milo prekvapil.

Manínska Tiesňava

Manínska Tiesňava je národná prírodná rezervácia v Strážovských vrchoch, ktorá sa nachádza neďaleko Pov. Bystrici. V roku 1988 bol na priblíženie prírodných krás Národnej prír. rezervácie Manínska Tiesňava vybudovaný náučný chodník. Jeho trasa vychádza z Pov. Teplej – prechádza obcou Záskalie – Kostoleckou Tiesňavou – hrebeňom Veľkého Manína (891 m.n.m.) a zostupuje po jeho svahu okolo minerálnych železitých prameňov. Prechod celého okruhu trvá cca 3-4 hodinky a Jožkovi ukazovali hodinky na konci túry 10,5 km. Fotky, ktoré však k M. Tiesňave dávam nie sú z tohto okruhu, a kedže mám chorobu z povolania a náučny chodník viedol viac než 50% lesom, chcela som nejaký nádherný výhľad, hľadali sme po tejto túre ďalej a našli tieto brutál miesta (fotky nižšie). Paradoxné je, že tento fotogenický spot je easy dostupné miesto – asi 10 min chôdze do kopca od parkoviska (parkovisko, na ktorom je stánoček so suvenírmi). Samozrejme tá 10km túra mala svoje čaro, pretože prechádzate krásnou dedinkou, lúkou, obrovským lesom, a ku koncu popri min.prameňoch. Prespali sme prvýkrát v živote v kempingu (Camping Manínska Tiesňava), v našom krásnom vane a poviem Vám, že to bol zážitok. Cítila som sa ako v tábore. Večer počuť iba sovy, v mini bufetíku čerstvé pivko a ešte sme aj hrali prvý hokejový zápas, ktorý sme zabalení v perinách pozerali vedľa vanu na mobile. Krása.

Rajecké Teplice

Tretia zastávka na našej púti je asi moja najmenej obľúbená, no samozrejme túto stopku tiež neľutujeme. Veľa ľudí nám rozprávalo o kúpeloch v RT a kedže nám celý druhý deň pršalo, rozhodli sme sa, že je to super príležitosť tento komplex navštíviť. Musím uznať, že wellness nádhera, no šýl a atmosféra tohto miesta nám úplne neučarovala. Lepšie sa cítime v prírodných SPA, ako je napr. hotel Partizán na Táloch, ktorý sa aj nazýva “Hotel v lese, les v hoteli”, a ono to tam naozaj aj vonia ako v lese… SPA Aphrodite Palace Rajecké Teplice sú skôr na taký “fancy” štýl a bolo to trochu “hlava na hlave“. No ale aby som aj niečo pochválila, saunové rituály boli perfektné! Tým dávam 10/10.

Ždiar

Presne na tomto mieste som sa raz chcela zobudiť – s mojim obľúbeným výhľadom na Belianske Tatry. A vďaka kemperom (kemperi.eu) a môjmu mužovi sa mi tento sen splnil. Toto bol náš už asi piaty pobyt v Ždiari – no tento bol špeciálny – prenocovali sme v karavane, len tak … na parkovisku … v lyžiarskom stredisku. A rannú kávu som v živote nepila s viac “epic” výhľadom. Zrazu mi ani neprekážalo vstať o 5 ráno. A ako by to bolo, keby nedám nejaký tip na jedlo? 😃 Aj tu máme svoju fav reštiku, je to pizzéria v strede dedinky – Rustika, ktorá je zážitkom už tým, ako je nadizajnovaná! Úplná štýlovka, mega obsluha, ešte aj jedlo chutné! Aaaa ešte jeden mini tip – Len pol hodinu od Ždiaru máte ďalšie čarovné mestečko – poľské Zakopane.

Košice

Obľúbené miesto a mesto môjho muža a tak sa sem radi vraciame. Toto mesto naozaj žije, nonstop sa tu niečo deje a od kedy tu Jožko študoval VŠ, nedá naň dopustiť. Tentokrát sme nemali veľa času a tak sme si len vychutnali atmosféru námestia, a ako ináč – jedlo. 😃 Práve v KE sa totiž nachádza moje “all time favourite” miesto na obed – Noodler. Neskutočná ázijská kuchyňa. No a nemohli sme vynechať ani La Donuteriu, kde si vychutnáte tie najlepšie šišky na Slovensku s výhľadom na Dóm Svätej Alžbety. Mňam!! Keď sme boli v Košiciach na tri dni cez leto, vychutnali sme si koncert Gleba v tzv. Tabačke. Tabačka Kulturfabrik je košické centrum umeleckej kreativity na Gorkého ulici, ktoré má neskutočný vibe a štýlové priestory. Bývali sme v hoteli hneď vedľa tohto miesta a to, že sme toto miesto našli bol doslova osud a koncert bola spontánna akcia level 1000. 😃 Metropola východu sa pýši najdlhšou pešou promenádou v centre mesta na Slovensku a tiež najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku. No nie len centrum mesta stojí za návštevu.

Pridať blok

Telgárt a krásy Horehronia

V nedeľu, keď sme cestou domov prechádzali naším milovaným Horehroním nám pršalo ako z krhly, no stále to malo svoje čaro. Takto v daždi možno ešte väčšie… Telgárt je východiskovým miestom viacerých trás. Jedinečnými atrakciami sú železničné tunely a viadukt. Chmarošský viadukt pri Telgárte je jednou z najznámejších a zaiste i najkrajších technických pamiatok na Slovensku. 113,6 m dlhý a 18 m vysoký železničný most bol postavený v 30. rokoch 20. storočia na trati Červená Skala – Margecany, priamo pod Kráľovou hoľou. V tomto samostom srdci Horehronia nájdete aj Depo Cafe -mega štýlovú kaviareň s krásnym výhľadom na viadukt, najznámejší a najfotografovanejší most na Slovensku. Celé toto miesto milujem možno aj preto, lebo mi pripomína môj obľúbený film Harry Potter. Turistom slúži miestny penzión a blízky lyžiarsky areál. Na Horehroní však nájdete omnoho viac prekrásnych miest. O ďaľšom z nich som sa rozpísala aj v mojom prvom blogu o Slovensku.

Gabriela Mendel with love.♥

Mojich 7 naj miest na Slovensku
Mojich 7 obľúbených miest na Slovensku, ktoré musíte vidieť, zažiť a samozrejme si odfotiť....
Tehotenské fotenie je výnimočné
Najčastejšie veta, ktorú od tehuliek počúvam, je: "Ja som strašne pribrala, ani sa asi nechcem fotiť”. Niekedy si vravím, že som pol fotografka a pol tak trošku psychologička....
Ako prebieha fotenie?
Krásne fotografie môžete mať aj keď nie ste modelka, fotím všetky ženy bez ohľadu na vek, alebo veľkosť šiat....