?>

Ako prebieha fotenie?

5. mája 2020

Ako prebieha fotenie

Krásne fotografie môžete mať aj keď nie ste modelka, fotím všetky ženy bez ohľadu na vek, alebo veľkosť šiat. Špecializujem sa na portréty, tehotenské, párové fotenie a rodinky.
V mojom fotoateliéri mám k dispozícii fotoplátna v rôznych farbách, veľkú posteľ ladenú do svetlých farieb, veľké zrkadlo, biele ľahučké závesy, “debničky” a iné rekvizity.
Pre klientky mám plne vybavený šatník veľkosťami XS-L, šperky a rôzne doplnky. Spolupracujem s dizajnérkou Dominika Gulden, ktorá vyrába nádherné doplnky. Pre tehotné žienky mám na výber približne 15 šiat na rôzne veľké brušká. Pre pánov však oblečenie nemám, pre nich je potrebné priniesť nejaké „jednoduché“ kúsky, napr. jednofarebný nátelník/rolák/sveter (bez nápisov, obrázkov a pod.) a rifle/nohavice. Prípadne ak má pár/rodinka nejaký rovnaký typ oblečenia (napr. tričká) alebo maminky s dcérkami, rovnaké šaty, tak prineste aj to.
Často mi píšete či fotím aj v exteriéri. Milujem fotiť von! Ponúka to zas úplne iné možnosti, nápady a celé sa to nesie v spontánnom a bláznivom duchu. Bystrica nám ponúka toľko krásnych miest a úplne blízučko, že by bola škoda nevyužiť všetky tie výhľady.

Ako sa pripraviť?

Vlásky odporúčam umyť večer, alebo ráno pred fotením. Je na Vás, či si dáte účes upraviť kaderníčke, alebo si sama spravíte vlny, alebo si vlasy vyžehlíte… “Doťuknúť” si účes samozrejme môžete aj u mňa v ateliéri. Najlepšie viete, v čom a ako sa cítite pohodlne, resp. čo Vám pristane. Manikúra vyzerá najlepšie “nude”, nech nám ladí ku všetkým outfitom a najmä sa v tomto prípade treba riadiť heslom „v jednoduchosti je krása…“, a tak sa vyhnúť nejakým neon a podobným výrazným farbám. Odporúčam vziať hladkú bielizeň pod šaty, alebo podprsenku bez ramienok, ak máte. Taktiež peknú bielizeň, ak by ste chcela fotiť aj viac glamour fotky. Termín fotenia je vhodné naplánovať i podľa kaderníka, nech nemáte odrasty. Pokiaľ chcete zájsť pred fotením do solária, odporúčam odstup niekoľko dní, spálená a začervenaná pleť sa opäť horšie sťahuje vo photoshope. 

Celé fotenie vrátane príprav trvá približne 1-2 hodiny, zaisťujem všetko okrem vláskov… Od líčenia, styling až po samotné fotenie, no bohužiaľ kaderníčka zo mňa nie je. Počas fotenia Vám rada pripravím kávu – výberové NESPRESSO, pre mamičky mám aj bezkofeínové kapsule. Vždy začíname výberom vhodných šiat, aby sme vedeli, aký makeup zvolíme. Pokračujeme líčením… Líčim prevažne s produktami dekoratívnej kozmetiky GOSH Copenhagen, ale tiež Benefit, MAC, Anastasia Beverly Hills … Záujem o makeup sa dopláca a treba mi to vždy oznámiť dopredu – ešte pred fotením. Samotné fotenie prebieha v pokojnej, príjemnej atmosfére. Vždy Vám všetko vysvetlím, ako sa postaviť, natočiť, tváriť, takže z toho absolútne nemusíte mať strach, na fotenie sa musíte len a len TEŠIŤ.

Kedy dostanem fotky?

Fotky, ktoré upravujem vyberám väčšinou ja, klientky to nechávajú na mne, a zatiaľ boli vždy spokojné, že som vybrala tie naj… Zhotovené fotografie Vám odovzdám na USB kľúči, v osobitnom priečinku tie upravené-vyretušované a osobitne aj pár momentiek – neupravených no vydarených foto, pretože aj tie sú peknou pamiatkou na fotenie. Hotovú krabičku s Vašimi vytlačenými fotografiami, USB kľúčom a “mini prekvapením” dostanete po približne 3-4 týždňoch od fotenia. Ak ste z okolia BB opäť sa stretneme, a ak ste mi prišli z diaľky, pošlem Vám balíček poštou, prípadne nejakým kuriérom (známym, ktorý má cestu Vaším smerom), pretože sa o balíčky bojím aby sa pri zaslaní nepoškodili. Budem rada, keď mi potom dáte vedieť, ako sa Vám fotočky páčia.

Ateliér a moja adresa

Privítam Vás vo svojom novom ateliéri na adrese Zvolenská cesta 14, Banská Bystrica. Priestor sa nachádza v areáli ZVT. Je to priemyselná 3-poschodová šedá budova. Parkovať sa dá bez problému – mám vyhradené svoje dve miesta – s tabuľkou GM Studio – čísla 48 a 49. Dolné vchodové dvere sú otvorené a keď budete nasledovať šípky, dostanete sa až k výťahu, ktorým sa vyveziete na druhé poschodie – už len rovno a ste u mňa :-). Ateliér je v industriálnom štýle s výmerou 100 m2, vysoký strop. Aj v tomto ateliéri mám samozrejme aj “rodinkovský” útulný fotokútik.


Kde sa nachádza štúdio?

ZVOLENSKÁ CESTA 14 (AREÁL ZVT)

LINK NA ADRESY:

(Na mobile automaticky otvorí aplikáciu)


3 dni, 1 karavan, 6 miest.
Celý trip sme prešli na “úplne nenápadnom” krikľavo-žltom karavane, no samozrejme je tento výlet vhodný aj na klasiku - a teda autom a prespávačky na ubytku.
Mojich 7 naj miest na Slovensku
Mojich 7 obľúbených miest na Slovensku, ktoré musíte vidieť, zažiť a samozrejme si odfotiť....
Tehotenské fotenie je výnimočné
Najčastejšie veta, ktorú od tehuliek počúvam, je: "Ja som strašne pribrala, ani sa asi nechcem fotiť”. Niekedy si vravím, že som pol fotografka a pol tak trošku psychologička....