Fotenie mi do života vplietlo skvelých ľudí

5. mája 2020

Asi najvďačnejšia som za všetkých tých milých a priateľských ľudí, ktorých mi do života priniesla moja práca. Mám naozaj šťastie na “klientov”. 

Pamätám si ako dnes, keď som našla šperky slovenskej dizajnérky Dominiky Gulden na Facebooku, ktorej som musela okamžite napísať, pretože veď ako typická žena straka si vravím: “Uau! Aspoň jedny takéto tanečnice proste musím mať!”. Od vtedy sme s Domi v stálom kontakte, vyrobila mi už minimálne 15 párov náušíc a ja sa z nich vždy tak teším, akoby som ich dostala prvýkrát.

Klientky sa v nich fotia a vždy sa z nich tešia, no fotím ich predovšetkým na sebe, najmä popri cestovaní, a teda na výnimočných miestach, pretože presne také miesta si jej kelnoty zaslúžia. Sú dokonalé, plné života a každý pár je jedinečný. 

DanyelaArt. Extrémne talentovaná bytosť, s ktorou kamarátsvo vzniklo na prvý pohľad. Šialená bezprostredná východňarka, ktorá sa na našom prvom fotení pripila, vlastne nie len na prvom. 😀 Na Slovensku azda najúspešnejšia ilustrátorka, ktorá je paradoxne skromná, priateľská a nesmierne pracovitá. Ďakujem za ňu a za všetky spoločné fotenia, ktoré pre mňa boli zážitkom. A tých fotení naozaj nebolo málo… #mojaDana

Práve na workshope mojej Danielky som sa spoznala s Peťkou Jariabkovou, ktorá bola vtedy Brand Manager dekoratívnej kozmetiky Gosh Copenhagen. Oslovila ma či by som im vedela nafotiť
Gosh novinky na modelke a od vtedy spolupracujem s mojou (už aj pred tým) obľúbenou dekor.značkou na pravidelnej báze. Je pre mna veľký zážitok fotiť s víťazkami Miss Slovensko, s talentovaným fotografom Lukášom Kimličkom, úžasnými vizážistkami (Peťa, Veronika, Ľubka, Rebeka…) a inými profesionálmi, s ktorými sa vďaka Goshu stretnem. Peťka je síce na materskej no jej srdce jej nedá, aby sa značke nevenovala aj naďalej. Naša spolupráca prerástla do veľkého kamarátstva. Keďže si modelky väčšinou na fotenia líčim ja, a všetko okolo Makeup-u milujem, láska medzi mnou a značkou Gosh Copenhagen bola od začiatku nad slnko jasná.

„Moje baby z Miss Slovensko“, tak volám moje kamošky, ktoré som spoznala vďaka projektu Miss Slovensko a Miss Horehronie, súťaže krásy, ktoré ale nie sú ani tak o kráse ako o výnimočných momentoch, kamarátstvach a zážitkoch. Spáchali sme desiatky fotení, ktoré ma mnoho naučili. Katka, Dianka, Peťka, Rebečka, Kika, a ďalšie moje foto lásky, ďakujem za nich.

Niektoré klientky mi dokonca ostali v živote a mám ich ako najlepšie kamošky. Ivka Náhlovská sa bola u mňa fotiť pred 8 rokmi, so svojím psíkom, ktorého sme zachraňovali zo zamrznutého jazera, takú komédiu ste nevideli, to Vám poviem… Od vtedy sme v kontakte nonstop, fotili sme spolu asi desaťkrát, dokonca som za ňou bola na výlete v Chorvátsku, kde Ivka býva.

Podobný osud mám s Dadkou, ktorej som sa spočiatku na prvom fotení zľakla, pretože si doniesla tri kufre oblečenia a topánok, a fotili sme asi 5 hodín, podotýkam OZNAMKOVÉ fotky 5 hodín. 😀 A hoci sú naše fotenia v rovnakom duchu dodnes, milujem ju. 😀 A spolu sme precestovali celú Západnú Ameriku a myslím, že nikto si na ceste Route 66 neurobil viac fotiek, ako my. Dadka vystriedala tri outfity na jednej ceste a išli sme ďalej. 


A to najkrajšie na všetkom je, že mi fotenie do cesty aj môjho najlepšieho manžela, s ktorým som už šesť rokov. 💕 

3 dni, 1 karavan, 6 miest.
Celý trip sme prešli na “úplne nenápadnom” krikľavo-žltom karavane, no samozrejme je tento výlet vhodný aj na klasiku - a teda autom a prespávačky na ubytku.
Mojich 7 naj miest na Slovensku
Mojich 7 obľúbených miest na Slovensku, ktoré musíte vidieť, zažiť a samozrejme si odfotiť....
Ako som sa dostala k foteniu
Povedala by som, že najčastejšia otázka akú dostávam je, ako som sa dostala k foteniu a či som absolvovala nejaké foto-kurzy, alebo či mám školu fotografovania....