Tehotenské fotenie je výnimočné

5. mája 2020

Najčastejšie veta, ktorú od tehuliek počúvam, je: „Ja som strašne pribrala, ani sa asi nechcem fotiť”. Niekedy si vravím, že som pol fotografka a pol tak trošku psychologička. Myslím to úplne v dobrom, snažím sa dokázať každej žienke, že práve to veľké bruško ich v tom období zdobí a robí krásnymi.

Úplne chápem, že sa v tehotenstve cítite “veľké”, pretože samé najlepšie viete, ako sa Vaše telo mení. Avšak existuje zázrak menom Photoshop a tak veľké rúčky, stehná atď. nie sú problém. Skrátka ich upravím tak, aby ste boli so svojimi zábermi spokojné a mali krásnu pamiatku v podobe vytlačených fotografií. 

Na tehotenské fotenie odporúčam najčastejšie 28. týždeň, kto priberá rýchlejšie 26.-28., kto pomalšie 28.-31. týždeň. Na fotenie si samozrejme môžete zobrať partnera. Aby muži v čisto ženskom ateliéri netrpeli, stačí, keď prídu na poslednú polhodinku fotenia a s vedomím, že to nebude dlho trvať ochotne zapózujú na klasických partnerských fotografiách, aj na tehotenských s bruškom. Aké oblečenie si priniesť, aké kúsky mám pre Vás v ateléri k dispozícii ja a čo si má so sebou zobrať partner som vysvetlila v blogu “Ako prebieha fotenie.”. 🙂


Na fotenie s detičkami si môžete vziať kamarátku / babičku, ktorá nám so strážením Vašich ratolestí pomôže. Odporúčam vziať obľúbené hračky. Čas na fotenie odporúčam po skúsenostiach naplánovať aj podľa toho, ako sú deti zvyknuté spinkať. Pokiaľ budeme fotiť narodeninové fotky, číslicové balóny či hélium si treba priniesť, pretože keby mám mať toľko čísel, potrebovala by som na to samostatnú miestnosť, hehe.

3 dni, 1 karavan, 6 miest.
Celý trip sme prešli na “úplne nenápadnom” krikľavo-žltom karavane, no samozrejme je tento výlet vhodný aj na klasiku - a teda autom a prespávačky na ubytku.
Mojich 7 naj miest na Slovensku
Mojich 7 obľúbených miest na Slovensku, ktoré musíte vidieť, zažiť a samozrejme si odfotiť....
Ako prebieha fotenie?
Krásne fotografie môžete mať aj keď nie ste modelka, fotím všetky ženy bez ohľadu na vek, alebo veľkosť šiat....